Rozsvícení kapličky a začátek adventního putování

Kdy a kde?

2.12.2023, 17:00

Kaplička svatého Jana Nepomuckého

Na co se můžete těšit?

Už potřetí v Čimicích rozsvítíme kapličku!

Od rána budou čimické děti zdobit stromeček a okolí kapličky, aby bylo vše připraveno na večerní rozsvícení.

Přijďte se podívat a vytvořit s námi poetickou vánoční atmosféru. Každý může přiložit ruku k dílu: přinést ozdobičku a zavěsit ji na stromek, pochlubit se ukázkou cukroví, stát se na chvíli součástí pěveckého sboru, přinést úsměv a dobrou náladu.

S sebou vlastní horký nápoj na zahřátí.

Adventní putování

Již potřetí organizujeme pro malé Čimičáky adventní putování s razítky do kalendáře s odměnou - malými dárečky 24.12. v 10 hodin u kapličky.

O co jde: Od 2. do 24.12. 2023 budou moci děti/rodiny shánět otisk razítka do adventního kalendáře na různých čimických adresách (soukromých či adresách spolků/školek/škol/institucí/kaváren/stánků). Na adrese najdou razítko po celý den a otisknou si ho do políčka konkrétního data na vytištěném adventním kalendáři. Kalendář se bude rozdávat na adventním rozsvícení kapličky 2.12.2023 od 17 hod pod OC Draháň a bude také ke stažení na webu Čimiceziji.cz. Situace se vyvinula tak, že opět pořádáme rozsvícení kapličky z vlastních zdrojů. Ráno 2.12. 2023 budeme zdobit kapličku a okolí, koupíme vánoční stromek. Pomůžete nám ho ozdobit??? Spolupracujeme při celé akci s čimickými sobotními trhy. Děkujeme jim mnohokrát za pomoc, na trzích také děti v dílnách mohou vytvořit vlastní ozdoby a pověsit je na náš stromek. V 17 hodin se sejdeme u kapličky, budeme zpívat, připravíme teplé nápoje atd. a budeme rozdávat adventní kalendáře. Všechna políčka putování již máme plná, děkujeme moc všem aktivním spolupracujícím sousedům z Čimic!!!

Na Štědrý den 24.12. dopoledne v 10 hodin ukončíme putování u kapličky a děti s alespoň polovinou razítek na adventním kalendáři Ježíšek obdaruje drobností (minimum je 12 razítek) . Samozřejmě, že budeme zpívat koledy a zahřejeme se teplým nápojem.

Rádi bychom akci uspořádali ve skromném a poklidném Vánočním duchu, ale už teď je jasné, že bez drobných dárců či štědrých sponzorů se neobejdeme. Na zahájení i ukončení akce na vybraných adresách bude tedy k dispozici kasička. Budeme moc rádi za jakýkoliv příspěvek pro pokrytí výdajů na tuto akci.