Adventní putování

Kdy a kde?

1. – 24. 12. 2022

Na co se můžete těšit?

Milí čimičtí

po hřejivých ohlasech z akce Zažít Čimice jinak 2022 jsme pro Vás připravili nové Adventní putování po Čimicích.

Organizace je stejná jako loni.

26.11.- Rozsvítíme kapličku, zahájíme advent

1.12. - začíná Adventní putování

5.12. - Mikulášská u kapličky

24.12. vyhodnocení Adventního putování

JAK TO BUDE DETAILNĚ????

Jako loni budou moci děti a jejich rodiče od 1. do 24.12. shánět otisk razítka do adventního kalendáře na různých čimických adresách (soukromých či spolků/institucí). Na adrese najdou razítko po celý den a otisknou si ho do políčka konkrétního data na vytištěném adventním kalendáři (kalendář se bude rozdávat na adventním setkání v sobotu 26.11. od 17h).

V sobotu 26.11. od 17 hodin proběhne setkání u kapličky sv. Jana Nepomuckého (nad Čimickým rybníkem). Zazpíváme si koledy, ozdobíme strom a rozsvítíme kapličku.

Na Štědrý den 24.12. dopoledne ukončíme putování opět u kapličky (popř. u nedalekého rozsvíceného stromu) a děti s nejvíce razítky na adventním kalendáři Ježíšek obdaruje drobností.

Rádi bychom akci uspořádali ve skromném a poklidném Vánočním duchu, ale už teď je jasné, že bez drobných dárců či štědrých sponzorů se neobejdeme.

Na zahájení i ukončení akce a vybraných adresách bude tedy k dispozici kasička. Budeme moc rádi za jakýkoliv příspěvek pro pokrytí výdajů na tuto akci.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří už se nyní připojili, zařizují technické provedení, telefonují úředníkům, malují propagační obrázek, poskytli k dispozici doménu, vytváří kalendář online, …

Připojte se i Vy k oživení čimické pospolitosti. Každý umí něčím přispět :-)

Kateřina Svobodová

Kalendář si můžete vytisknout